معرفی کتاب اتاق ورونیکا نوشته آیرا لوین

اتاق ورونیکا اثر آیرا لوین

نویسنده : الهه آخوندی
مجری و گوینده : دریا گلستانی

داستان در مورد دختری به نام سوزان کرنر است که به تازگی با پسری به نام لاری آشنا شده است،آن‌ها در دومین جلسه آشنایی خود به رستورانی می‌روند و داستان درست از همین‌جا شروع می‌شود،زن و مرد میان‌سالی در میز کناری آن‌ها نشسته اند،آن‌ دو پس از دیدن سوزان از شباهت بسیار زیاد او با دختری به نام ورونیکا شوکه می‌شوند،در پی این شباهت آن ها درخواست عجیب و سختی از سوزان می‌کنند،اینکه برای چند ساعت نقش ورونیکا را برای خواهرش سی‌سی بازی کند!

زوج میانسال تعریف می‌کنند که سال‌ها قبل ، چیزی حدود ۴۰ سال پیش ،ورونیکا از بیماری سل می‌میرد،حالا خواهرش سی‌سی که به سرطان مبتلاست دچار اختلالات روحی شده و مرگ ورونیکا را انکار می‌کند،سی‌سی حال خوبی ندارد و تنها فکرش این است که چرا ورونیکا از او ناراحت است و به او سر نمی‌زند. آن ها از سوزان می‌خواهند تا به اتاق ورونیکا که سالهاست دست نخورده باقی مانده بیاید،نزد سی‌سی برود و به او بگوید که از او ناراحت و دلگیر نیست تا شاید سی‌سی روزهای باقی مانده عمرش را در آرامش سر کند.

سوزان که تحت تاثیر این اتفاق غم انگیز قرار گرفته است می‌پذیرد که این کار را انجام دهد،پس به همراه لاری و زوج میانسال راهی اتاق ورونیکا می‌شود،اما … این همه ماجرا نیست!

داستان از ابتدا بسیار خوب و ساده پیش می‌رود اما ناگهان ورق برمیگردد،هر چه داستان پیش‌تر می‌رود دلهره و نگرانی بیش‌تری وجود خواننده را در برمی‌گیرد و در نهایت خواننده با پایانی غیر قابل پیش بینی و عجیب میخکوب خواهد شد!

 

اینستاگرام بارکاو رو دنبال کنین
برای دیدن سایر ویدیوهای مجله کتاب بارکاو اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *