معرفی کتاب یک بعلاوه یک نوشته جوجو مویز

معرفی کتاب یک بعلاوه یک نوشته جوجو مویز و ترجمه مریم مفتاحی

مادربزرگ جس همیشه می گفت کلید یک زندگی شاد، حافظه ی ضعیف است. در حقیقت، این حرف را پیش از آنکه دچار زوال عقل شود گفته بود، ولی جس نکته را گرفته بود.

یک بعلاوه یک رمانی اجتماعی از نویسنده من پیش از تو ،جوجو مویز ، می‌باشد که به عقیده خوانندگان نقاط مشترک بسیاری با کتاب من پیش از تو دارد.
داستان حول محور دو زندگی می‌چرخد: زندگی زنی که نمی‌خواهد از کسی کمک بگیرد و زندگی مردی که نمی‌خواهد به کسی کمک کند!

از یک سو شاهد زندگی زنی جوان به نام جس توماس هستیم که مشکلات زیادی در زندگی‌اش دارد ، همسرش مدتهاست او و دو فرزندش را رها کرده و جس سخت در حال کار کردن است تا بتواند زندگی ‌اش را اداره کند، جس همیشه امیدوار است که اوضاع خوب خواهد شد و نگاه متفاوت و خوشبینانه‌ای به زندگی دارد،اما بالاخره روزی رسید که زندگی از همیشه سخت‌تر شد! دخترش که نابغه ریاضیات است باید برای مسابقات ریاضی به شهر دیگری برود،آنها به پول زیادی نیاز دارند، جس بسیار درمانده شده است ، او نمی‌خواهد دخترش را ناامید کند!

در طرف دیگر ماجرا اد نیکلاس مرد ثروتمندی وجود دارد که در یک ماجرا اشتباه بزرگی مرتکب شده است و همین موضوع باعث می‌شود مدتی از محل کارش دور شود،نیکلاس برای استراحت و فاصله گرفتن از تنش هایش به ویلای خود در دریا کنار می‌رود .
دریا کنار! درست جایی که جس توماس مشغول به کار است!

سرنوشت به گونه ای رقم می‌خورد که این دو سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند و این آغاز ماجراست!
کتاب به مشکلات گروه های مختلف جامعه می‌پردازد، از دغدغه ها و تلاش های سخت قشر ضعیف جامعه برای زندگی می‌گوید و از طرفی به مشکلات ثروتمندان هم اشاره می‌کند.

امتیاز گودریدز: ۳/۹۵ از ۵

 

اینستاگرام بارکاو رو دنبال کنین
برای دیدن سایر ویدیوهای مجله کتاب بارکاو اینجا کلیک کنید.

۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *