معرفی کتاب ۳۵ کیلو امیدواری

نویسنده : الهه آخوندی
️ مجری و گوینده : آسیه چرخی زاده

از زمانی که پدر و مادرم دیگر مثل قبل عاشق هم نیستند هر روز عصر با هم بگومگو دارند. و از آنجا که خودشان نمی دانند بگومگویشان را بایست از کجا آغاز کنند، همیشه از من و امتیاز های بدم به عنوان یک دست آویز مصرف می کنند و تقصیر تمام چیز را به گردن امتیاز های من می اندازند. آن زمان مادرم، پدرم را سرزنش می کند که چرا برای من، زمان نگذاشته است. بعد پدرم داد و بیداد راه می اندازد که اگر من این قدر لوس و ننر شده ام و برای همیشه از دست رفته ام، گناهش فقط به گردن مادرم است.

آنچه خواندیم قسمتی از کتاب “۳۵ کیلو امیدواری” اولین اثر آنا گاوالدا می‌باشد‌ که  نخستین بار در سال ۲۰۰۲ چاپ شد.

این کتاب زندگی پسر ۱۳ ساله ای به نام گرگوری را روایت می‌کند که وضعیت درسی بسیار ضعیفی دارد و هیچ دل خوشی از مدرسه ندارد اما برعکس مهارت های زیادی در باغبانی، تعمیر وسایل و اختراع چیزهای جدید دارد، مهارت هایی که در مدرسه‌اش مهم نبودند، برای گرگوری مدرسه جهنمی بیش نیست، او تاکنون دوبار مردود و در نهایت از مدرسه اخراج شده است، وضعیت در خانه شان هم چنگی به دل نمی‌زند، پدر و مادرش هرروز در حال مشاجره اند و هر کدام دیگری را مقصر وضعیت فعلی گرگوری می‌دانند.

کارگاه پدربزرگ بهشت اوست، زمانی که آنجاست شاهد دعواهای والدینش نیست، با ابزار موردعلاقه اش کار می‌کند و چیزهای جدید خلق می‌کند.
پدر بزرگ تنها کسی است که او را درک می‌کند و سر انجام یک روز پدربزرگ از او می‌خواهد که زندگی‌اش را جدی‌تر بگیرد و برای آینده فکری اساسی کند، گرگوری تصمیم می‌گیرد زندگی اش را تغییر دهد و به دنبال خواسته هایش برود، به مدیر یکی از بهترین مدارس شهر نامه می‌نویسد که می‌خواهد در مدرسه آن‌ها درس بخواند اما هیچ چیز ندارد جز ۳۵ کیلو امیدواری!

شاید می‌پرسید که چرا ۳۵ کیلو امیدواری؟ چون گرگوری ۳۵ کیلو وزن دارد!
در نهایت مدیر با تحصیل او در مدرسه دلخواهش موافقت می‌کند و زندگی جدید گرگوری شروع می‌شود.
نویسنده این کتاب را برای دانش آموزانی نوشته است که در مدرسه نمره های خوبی نمی‌گرفتند اما سرشار از استعدادهای فوق العاده بودند.
خواندن این کتاب فوق العاده را به همه، به ویژه به نوجوانان و والدین پیشنهاد می کنیم.

امتیاز در گودریدز : ۳/۸۲ از ۵

خوشحال میشیم با نظراتتون ما رو همراهی کنین ️

اینستاگرام بارکاو رو دنبال کنین

برای دیدن سایر ویدیوهای مجله کتاب بارکاو اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *