تو این قسمت مجله تئاتر به بررسی تئاتر ، اسرار کوهپایه با کارگردانی فرشید قلی پور و بازی محمد عسگری، آذین‌ ریوف، شیرین صمدی، مرجان آقانوری، اسماعیل باستانی، سمیرا فرقانی، رزیتا زراعتی، غزال مهران فر، فاطمه میرجمالی، آیدا مازندرانی، نجوا نجومی، پریا طهماسبی, مبینا علیزاده، مهشید پروین و ریحانه غلامی پرداختیم. این تئاتر از یکم تا بیست و پنجم دی ماه در تماشاخانه آبان ادامه خواهد داشت. ️

تئاتر اسرار کوهپایه به کارگردانی فرشید قلی پور به کارگردانی و نویسندگی فرشید قلی پور از یکم تا بیست و پنجم دی ماه هرشب ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در سالن تئاتر آبان تهران به روی صحنه می‌رود.
داستان این نمایش در تداوم روایت از قتل های زنجیره ای زنان ۴۰ تا ۵۰ ساله توسط یک مرد اتفاق می افتد. مردی که برای رهایی از شک به خود، قاتل را در دیالوگی یک زن خطاب می‌کند. در این نمایش مولف می‌خواهد با ایجاد عدم همدردی از جانب بیننده مسئله ی بی اهمیتی به قتل های زنجیره ای و ریشه یابی روانی آنها در جوامعی مانند ایران را بیان کند. مثلا ما در ابتدای شیوع کرونا با شنیدن خبر آمار فوت روزانه هموطنان شوکه می‌شدیم اما پس از چند وقتی برای آمارهای شوکه کننده بیشتر جوک درست کردیم و برایمان مسئله ای پیش پا افتاده شد. جامعه درحال خفگی توسط بالشی است که با دستان یک بیمار روانی در حال فشار داده شدن بر دهان هاست.

نویسنده و گوینده : مهلادل زنده

منابع : خبرگزاری هنرآنلاین و وب‌سایت برداشت بلند

خوشحال میشیم با نظراتتون ما رو همراهی کنین

اینستاگرام بارکاو رو دنبال کنین

برای دیدن بقیه ویدیو های مجله تئاتر اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *