📝 نویسنده : الهه آخوندی
🎙 مجری و گوینده : آسیه چرخی زاده

📌 راوی این کتاب پسری بی نام و نشان است که در حاشیه ی شهری پر از سیاهی و تعفن در کنار مادربزرگش زندگی می‌کند و در کشتارگاهی مشغول به کار است.
او از شغلش راضی نیست و از آن کشتار گاه بیزار است! او که کودکی سختی نیز داشته است آرزو دارد که از آن جا برود تا شاید زندگی اش بهتر شود اما با این وجود دچار نوعی منگی شده است و نمی‌داند بایدچکار کند.
پسر به امید اینکه روزی از این مکان برود زندگی اش را سر می‌کند،او به خوبی می‌داند که این شکل زندگی چیزی نیست که ارزش زیستن داشته باشد و در جای درستی نایستاده است اما با این وجود اقدامی برای رفتن و آزادی از این اسارت نمی‌کند زیرا سردرگم است و راهی برای نجات خود از این زندگی نمی‌داند.
داستان ویژگی های خاصی دارد،تا آخر داستان نام پسر و جایی که در آن زندگی می‌کند را نخواهیم فهمید، با آنکه ناامیدی و فضای سرد و تاریک در داستان موج می‌زند اما داستان پر از واقعیت است، شیوه روایت داستان در نقد زندگی ماشینی امروز، بسیار موفق عمل کرده است و نویسنده به خوبی توانسته مخاطب را با درد و رنج زندگی شخصیت اصلی همراه سازد.
منگی داستانی نمادین است از زندگی امروز آدم‌ها،بسیاری از ما همان پسرک داستانیم، در هیاهوی زندگی ماشینی گیر افتاده ایم و راهی برای نجات خود نمیدانیم،منگی روایت زندگی ماست!

🏆 امتیاز در گودریدز: ۳/۷۹ از ۵.

😊 خوشحال میشیم با نظراتتون ما رو همراهی کنین ❤

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *