📝 نویسنده : الهه آخوندی
🎙 مجری و گوینده : آسیه چرخی زاده

📌 راوی کتاب فردی به نام #نیک_کاراوی است که در همسایگی‌اش مردی ثروتمند به نام #جی_گتسبی زندگی‌می‌کند. موضوعی که در ابتدا باعث تعجب نیک می‌شد مهمانی های تجملاتی وباشکوهی بود که #گتسبی هر شب در منزلش برپا میکرد.
کسی در مورد گذشته گتسبی و ثروتش چیزی نمیدانست اما شایعاتی وجود داشت از جمله این که گتسبی در گذشته در خانواده ای فقیر زندگی می‌کرده است، در زمان جنگ جهانی اول دلباخته دختری به نام دیزی می‌شود،بواسطه سربازی از #دیزی دور شده، بعدها خبر ازدواج دختر را می‌شنود و اینچنین عشقی نافرجام برای گتسبی رقم می‌خورد،اما او هرگز دیزی را فراموش نکرده و همچنان در تلاش است تا تحت هر شرایطی به دیزی برسد.
نیک کاراوی که ابتدا هرگز از مهمانی های گتسبی خوشش نمی آمد،یک روز دعوتنامه ای دریافت و در مهمانی شرکت میکند و پس از آن یکی از مهمانان ثابت گتسبی می‌شود. نیک کنجکاو است تا راز این مهمانی‌های شبانه را بفهمد،بالاخره متوجه می‌شود که گتسبی از برپایی این مهمانی ها هدفی دارد و هدف آن جلب توجه معشوقه‌‌اش دیزی است که ازدواج کرده و دختری نیز دارد،گتسبی تمام تلاشش را می‌کرد تا شاید روزی دیزی اتفاقی در یکی از مهمانی‌هایش شرکت کند و او را ملاقات کند. قسمت جالب ماجرا این است که دیزی با نیک نسبتی خانوادگی دارد و این یک موقعیت طلایی برای گتسبی به شمار می‌آید،نیک بنا به درخواست گتسبی زمینه ای را فراهم میکند تا گتسبی و دیزی یکدیگر را ملاقات کنند و پس از آن اتفاقاتی می‌افتد که داستان به تلاطم افتاده و به اوج خود می‌رسد و در نهایت ….
فیلم سینمایی گتسبی بزرگ نیز با اقتباس از این کتاب به کارگردانی #بازلورمن و با بازی #لئوناردودی_کاپریو ساخته شده است.
🏆 امتیاز گودریدز: ۳/۹۳ از ۵

😊 خوشحال میشیم با نظراتتون ما رو همراهی کنین ❤

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *