سری جدید #شنبه_های_کتابخوانی با معرفی کتاب ناتور دشت آغاز شد!

راوی کتاب پسر شانزده ساله ای به نام هولدن کالفیلد است که در یک مرکز توانبخشی به سر می‌برد و داستان سه روز عجیب زندگی اش را برای روانکاو خود تعریف می‌کند. کل داستان حول محور سه روز از زندگی او میگذرد! هولدن در مدرسه شبانه روزی پنسی تحصیل می‌کند.کریسمس نزدیک است که بنا به دلایلی هولدن از مدرسه اخراج می‌شود و مدیر مدرسه نامه ی اخراجش را برای خانواده اش در نیویورک میفرستد.
سه روز طول میکشد تا نامه به دست خانواده هولدن برسد پس هولدن تصمیم میگیرد تا زمانی که خانواده اش از اخراج او باخبر نشدند به خانه باز نگردد و آزاد باشد،پس خوابگاهش را به مقصد نامعلومی ترک میکند و در سرگردانی‌اش با آدم های مختلف و جامعه در شرایط خاصی روبرو می‌شود.
حساسیت دوره سنی هولدن و نوجوان بودنش از یک طرف و روحیه آسیب دیده و عصبی بودنش از طرف دیگر دست به دست هم می‌دهند تا داستان به شیوه متفاوتی روایت شود و شکل خاصی به خود بگیرد.
هولدن شاکی‌ست،از آدم‌ها،از جامعه،از دنیا و با لحن و ادبیات مخصوص خودش درمورد زندگی نکبتی،مشکلات و احساساتش حرف می‌زند و شاید به همین دلیل است که با اینکه هدف اولیه کتاب بزرگسالان بودند اما نوجوانان نیز با این کتاب ارتباط برقرار کردند.
ناگفته نماند که آقای نجفی ترجمه بسیار خوبی از این کتاب ارائه داده و بسیار حرفه ای در ترجمه این نوع ادبیات عمل کرده اند به گونه‌ای که مخاطب به راحتی با شخصیت اصلی همراه می‌شود.ترجمه ایشان تاثیر بسیاری بر جذابیت کتاب داشته است.

برای خرید این کتاب می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید :

خرید کتاب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *