📍 رمان ربه‌کا رمانی عاشقانه،پر از هیجان و معماگونه است که نه تنها شاهکار دافنه دوموریه،بلکه یکی ازشاهکارهای کلاسیک عاشقانه جهان شناخته می‌شود.
این کتاب زندگی زن جوانی را روایت می‌کند که تا پایان داستان هرگز نامش مشخص نمی‌شود.
داستان درمورد دختر جوان خدمتکاری است که با اربابش،زنی ثروتمند که همواره در حال سفر کردن است،زندگی می‌کند.در یکی از سفرهایشان،دختر با مرد میانسالی به‌نام ماکسیم دووینتر اشنا می‌شود که همسر اولش ربه‌کا را از دست داده است،در نهایت این اشنایی منجر به ازدواج می‌شود.
دختر جوان که هرگز باور نمی‌کرد روزی با چنین مردی ازدواج کند عمیقا خوشحال است و خودش را بسیار خوشبخت‌ می‌داند.پس از ازدواج او به همراه همسرش برای شروع زندگی مشترکشان به قصر ماکسیم در ماندرلی می‌روند.
اما این خوشی تا همیشه ادامه ندارد..
گرچه ربه‌کا از دنیا رفته است اما روح او هرگز قصر را ترک نکرده است،خانم دانورس(خدمتکار عمارت) که رابطه بسیار نزدیکی با بانوی اول،ربه‌کا،داشته است هرگز حضور دختر جوان را نمی‌پذیرد و از همان ابتدا با او سر ناسازگاری و خصومت دارد.
رفتارهای دمدمی مزاج همسرش ماکسیم نیز او را آشفته کرده است و او کم‌کم مطمئن می‌شود که همسرش هرگز ربه‌کا را فراموش نکرده است. صحبت‌های اهالی خانه درمورد ربه‌کا،زیبایی‌‌اش و ویژگی‌های منحصر به فردش هرگز تمامی ندارد،ربه‌کا برای تمام اهل خانه زنده است و دختر جوان در این میان غریبه‌ای بیش نیست‌.
پس از مدتی او متوجه می‌شود که ربه‌کا طی حادثه‌ای از دست رفته است،حادثه‌ای که ماکسیم و بقیه اهل خانه از بازگو کردنش طفره می‌روند و تنها از چشمان پر از کینه و رفتارهای حاکی از تنفرِ خانم دانورس در‌می‌یابد که با این ازدواج ناخواسته وارد سرنوشت پیچیده و عجیبی شده است.سیر معمایی و جذابِ داستان پرده از یک راز بزرگ برمی‌دارد و در نهایت همه چیز برملا می‌شود…
🎬فیلم ربه‌کا به کارگردانی الفرد هیچکاک اقتباسی از این رمان است.

امیدواریم این کتاب فوق العاده رو بخونین و لذت ببرین😊🌱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *