📍دختری که رهایش کردی رمانی است خواندنی که از زبان دو زن، در دو زمان متفاوت و به صورت موازی روایت می‌شود.
سوفی،زنی که همسر هنرمندش،ادوارد،اوایل جنگ جهانی اول راهی نبرد شده است و از آن‌جایی که فرانسه به اشغال نازی‌ها در آمده است،سوفی باید از خانواده‌اش در برابر نازی‌ها محافظت کند!در برابر کسانی که از غذا گرفته تا آثار هنری و قدیمی،همه و همه را غارت می‌کنند!
سوفی صاحب یک رستوران کوچک خانگی ست،روی دیوار رستوران یک قاب نقاشی از چهره سوفی آویخته شده است که همسرش ادوارد کشیده است‌ و بسیار برای سوفی باارزش است‌.این تابلو نظر یکی از فرماندهان آلمانی را به خود جلب می‌کند.فرمانده دستور می‌دهد سوفی و خواهرش هر دوشنبه شب به بهترین شکل ممکن از او و سربازانش در رستوران کوچکشان پذیرایی کنند. او که شیفته تابلو شده است خود را به سوفی نزدیک می‌کند و ماجرای اصلی شروع می‌شود…
در بازه زمانی دوم،یعنی صد سال بعد،ماجرا مربوط به زنی به نام لیو هالستون است،زنی که همسرش قبل از مرگ یک تابلوی نقاشی به او هدیه داده است که به دیوار اتاق خوابشان آویخته شده است.طی اتفاقی مشخص می‌شود که این تابلو به ۱۰۰ سال قبل برمی‌گردد و در جریان جنگ جهانی اول از فرانسه به انگلستان رسیده است.
پُل شخصیت دیگر کتاب است که بازپرسی حرفه‌ای‌ست که در اداره‌ای مشغول است که وظیفه دارند آثار هنری و تاریخی دزدیده شده را به صاحبانشان برگردانند.
نقطه عطف این دوبازه زمانی،تنها یک تابلوی نقاشی است.
همه این شخصیت ها هر کدام به نحوی در جریان داستان به هم مرتبط می‌شوند و داستان منسجم، جذاب و پرکششی را می‌سازند.

📌امتیاز در گودریدز: ۳/۹۹ از ۵.
🏆نامزد بهترین رمان سال

امیدواریم این کتاب فوق العاده رو بخونین و لذت ببرین😊🌱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *